Ve dvoře

 kůn​​"Dvůr u kříža" je svým charakterem zemědělskou usedlostí. Proto jeho nedílnou součástí jsou hospodářské budovy. Ve dvoře chováme koně - tažné pro práci v lese a také jezdecké. Pokud nepracují, pasou se v ohradách u dvora. K Valašsku patří ovce - proto ani u nás nechybí stádo oveček, které od jara do podzimu spásají okolní louky a pastviny. Po dvoře pobíhají dva hodní psíci. 

 

krbZemědělství bylo na Valašsku pro většinu obyvatel zdrojem příjmů. Dnes to už není pravidlo, ale pro zachování rázovitosti krajiny se mnozí snaží udržovat vše v původním stylu. Vyžaduje to mnoho práce. Hlavně v létě. Proto návštěvníci dvora mohou vidět sečení trav traktorem i kosami, občas sušení sena na kůlech, modernější balíkování sena, orání, setí... Mnohé práce se dělají i dnes s původními stroji nebo nářadím. Údržba stájí pro koně i ovce vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Je to mnohdy i dobrý způsob odreagování. Že byste to zkusili? Ve dvoře je možnost  po domluvě svézt děti i dospělé na koni v ohradě. Máme dvě kobylky, které jsou moc hodné – Žluťanda a Jessica. 

 

venkovní posezení​​

Ve dvoře je původní velká stodola, která se dá využít např. při nepříznivém počasí – zahrát si  ping-pong nebo šipky. V jedné části je dřevěná podlaha, může se na ní proto i cvičit, tancovat nebo jen tak posedět.Stodola je propojena s pergolou, dá se proto využít i pro posezení při oslavách nebo pracovních poradách, kurzech nebo seminářích menších kolektivů (kromě zimního odobí).


Stodola a pergola


Dětem pro zábavu


Fotogalerie koní


Přírůstek 2008


Fotogalerie ovcí


Ve dvoře a okolí

Dvůr dříve


Dvůr nyní

postupná modernizace jednotlivých částí


Dvůr v zimě a sjezdovka Machůzky


Rekonstrukce – 2008-2010

LÍBILA BY SE VÁM DOVOLENÁ U NÁS ?